dr Maria Noszczyk

Wszystkie zmiany na skórze diagnozowane są przez lekarza dermatologa, lub chirurga. Niektóre stanowią jedynie defekt kosmetyczny i ze wskazań estetycznych mogą być usunięte. Inne mogą być groźne z punktu widzenia onkologicznego i wtedy należy usunąć je profilaktycznie lub w celach leczniczych. Najczęstsze, łagodne zmiany stanowiące defekt kosmetyczny to włókniaki, brodawki i niektóre znamiona.

W celu usunięcia brodawki wybiera się najłagodniejszą metodę pozwalającą usunąć zmianę z pozostawieniem jak najmniejszego śladu, czyli blizny. Można zastosować laser CO2, koagulację lub krioterapię. Znamiona barwnikowe i niektóre inne zmiany usuwa chirurg stosując metodę chirurgiczną. Tego typu zmiany najczęściej poddawane są badaniu histopatologicznemu (ocenę przeprowadza histopatolog). Badanie pozwala ocenić charakter zmiany i wykluczyć złośliwy przebieg wzrostu. Warto przypomnieć, że wszystkie znamiona powinny podlegać okresowej ocenie lekarskiej, przez doświadczonego dermatologa oraz w dermatoskopie. Usuwanie podejrzanych brodawek i zmian pozwala zapobiegać chorobie i leczyć nowotwory skóry. Usuwanie brodawek i zmian metodą chirurgiczną jest metodą z wyboru w leczeniu najgroźniejszych nowotworów skóry. Odpowiednio szybkie leczenie daje szanse na całkowite wyleczenie. Większość zabiegów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.


WIDEODERMATOSKOPIA

Jest metodą nieinwazyjnej diagnostyki zmian skórnych ,bez konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego. Ma ona na celu odróżnienie zmian barwnikowych od niebarwnikowych,
a w przypadku stwierdzenia zmian barwnikowych wczesne wykrycie ewentualnej złośliwej transformacji. Badanie trwa zwykle kilkanaście minut. Jest całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Lekarz przykłada do badanego miejsca kamerę, za pomocą której jest przekazywany obraz zmiany do komputera. Tam następuje badanie i analiza zmiany.

Podstawowe zastosowania systemu FotoFinder Dermoscope:

  • badania dermatoskopowe w zakresie prewencji raka skóry
  • prowadzenie obserwacji makroskopowych i mikroskopowych
  • cyfrowa archiwizacja obrazów video
  • porównywanie obrazów zmian skórnych w czasie
  • kompletna dokumentacja procesu leczenia, zdjęcia „przed i po”
  • długoterminowe mapowanie zmian (cyfrowa dermatoskopia)
  • szybkie badania przesiewowe (cyfrowa dermatoskopia)
  • analiza znamion (Moleanalyzer)
  • wykrywanie nowych lub zmienionych znamion (Bodyscan pro)
  • diagnostyka fluoroscencyjna (obiektyw FD)

 

 

Zabiegi dostępne w klinice
Dermatologia, Endokrynologia, Ginekologia, Interna, Medycyna ogólna, Anti-Aging
Wideodermatoskopia 300 zł
Usuwanie zmian skórnych
Elektorokoagulacja i laser CO2 300 - 800 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian i znamion
Chirurgiczne usuwanie zmian i znamion pierwsza zmiana 400 zł
kolejne tego samego dnia 250 zł

Subskrypcja